Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 18 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 35 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 35 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 36 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 36 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 37 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 37 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 38 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 38 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 39 ProDeep, z.s. - Deep

Deep

Chráněná ICT pracoviště Deep

Chráněná ICT pracoviště Deep byla zřízena 25.11.2005 za podpory ÚP Brno – město. Vznikla na základě práce lektorů se zdravotně handicapovanými klienty v oblasti informačních a komunikačních technologií (dále jen ICT). V současné době zaměstnáváme přes 50 zdravotně postižených lidí.

Externí spolupracovníci jsou v pozicích dobrovolníků a mnohdy také sponzory akcí pro zaměstnance a klienty Chráněných ICT pracovišť Deep. Dobrovolníci jsou z řad lektorů, informatiků, vývojářů pomůcek pro zdravotně znevýhodněné osoby.

Stěžejní činností jsou školící a vzdělávací aktivity pro širokou veřejnost. Rekvalifikujeme v oblasti ICT, ale vytváříme i školení na míru. Školíme po celé ČR mládež, maminky na mateřské, s RP, zaměstnance, vedoucí pracovníky, podnikatele, volené představitele obcí a měst, seniory, včetně osob se zdravotním postižením. Realizujeme neziskové projekty, plníme zakázky pro státní správu, samosprávu, např. pro Národní archiv Praha, města a obce, zejména v rámci JmK. Jedná se převážně o předarchivní péči o dokumenty a jejich převod do el. podoby.

PARTNEŘI

Dlouhodobými partnery jsou Česká společnost pro kybernetiku a informatiku, ČVUT v Praze, VŠJAK, STP. Občanské sdružení ProDeep, o.s., které založili zaměstnanci Chráněných ICT pracovišť Deep pro činnosti a spolupráci v sociální oblasti.

PROJEKTY

Chráněná ICT pracoviště, byť byla zřízena v roce 2005, máme již za sebou řadu výsledků. Jsme autoři a realizátoři projektu Habrovany 2005, SKOLANET, Deep work a Deep jewellery. Pro  Nadací manželů Livie a Václava Klausových školíme v projektu „Senioři komunikují“.

Habrovany 2005 byla přípravou zdravotně handicapovaných osob na posty lektorů, managerů, ale i administrativních pracovníků v rámci klasické přípravy ECDL CZ. Projekt byl financován 10% NNO, občanským sdružením ParaCENTRUM Fénix a z 90% Ing. Adélou Kolouchovou a Borisem Dvořáčkem, metodikem a vývojářem Chráněných ICT pracovišť Deep.

SKOLANET - neziskový, celorepublikový projekt, zaměřený na vzdělávání zdravotně handicapovaných osob a přizpůsobení pomůcek zdravotně znevýhodněným osobám. Projekt byl v roce 2006 vybrán MI ČR k realizaci. Pilotně byl ověřen v ÚSP Habrovany. Výsledkem ročního projektu byla práce s 1733 klienty, 238 klientů získalo certifikáty NPPG. Zařadili jsme 50% klientů ÚSP Habrovany do informační společnosti.

Deep work - dvouletý projekt spolufinancovaný Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR. Projekt navazuje na vzdělávací a pracovní aktivity chráněného ICT pracoviště Deep. V realizačním týmu projektu pracuje 9 osob ZTP, ZTP/P. Rekvalifikováno 62 lidí, vytvořeno 15 nových míst, zaměstnání získalo dalších 20 lidí.

Deep jewellery – projekt spolufinancovaný Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR je kombinací vzdělání v oblasti informačních technologií se získáním dovedností v oblasti výroby skleněné bižuterie a služeb s výrobou a prodejem spojených (el. obchod, prezentace výrobku, kusová výroba). V realizačním týmu jsou zapojeny 4 osoby se zdravotním handicapem. Rekvalifikováno 72 lidí, vytvořeno 22 nových míst, zaměstnání získalo dalších 19 lidí.

Senioři komunikují -  od roku 2007 školíme v projektu i pro partnery. Bližší informace najdete na cvičném webu pro seniory www.volny.cz/seniori . V rámci tohoto projektu školíme každým rokem v Brně na veletrhu informatiky Invex - Digitex

HABROVANY, ŠEBETOV, ROUSÍNOV, KUŘIM

Vybavujeme bez dotačních titulů ústavy počítači s připojením na Internet. Podařilo se tak  rozkomunikovat klienty ústavů prostřednictvím ICT (navázali jsme komunikaci mezi obyvateli Habrovanský zámek a SS Šebetov).

CHAT SKOLANET

Standardně zajišťujeme pro své klienty a absolventy bezplatnou komunikační a doškolovací službu v prostředí Internetu na portále seznam.cz. Zajišťujeme stálou službu minimálně od 9:00 do 22:00 hod.

POMŮCKY

Vyvinuli jsme komunikační prostředky Deep 1 a Deep 007 pro velmi těžce zdravotně postižené osoby. Zavádíme do praxe kompenzační pomůcky, které jsme schopni upravovat na míru klientům.

KONFERENCE, SEMINÁŘE

Účastníme se mezinárodních konferencích INSPO 2005 - 2009, HospiMedica 2005 – 2008, ISSS, Cogain 2006 v Torinu, Cogain 2008 v Praze.

ŠKOLENÍ

Školili jsme v 70 městech a obcích. Ve 22 již školíme pravidelně.

Blansko, Blučina, Borotín, Boskovice, Braníšovice, Brno, Brumov, Březejc, Bystré u Poličky, Cvikov, Čejkovice, Černovice, České Budějovice, Dolní Kounice, Doubravice, Habrovany, Hodonín, Hodonín u Kunštátu, Hostěnice, Hluboká nad Vltavou, Hradec Králové, Hvězdlice, Chrlice, Chrlice USP, Chudičce, Ivaň, Ivančice, Klobouky u Brna, Křepice, Kuřim, Kyjov, Letonice, Letovice, Lipovec, Litomyšl, Loděnice, Lužice u Hodonína, Medlov, Pardubice, Plzeň, Praha, Přísnotice, Rájec Jestřebí, Rajhrad, Ráječko, Rosice, Rostěnice, Rousínov, Silůvky, Skalice nad Svitavou, Spešov, Srní, Strážnice, Suchohrdly, Svitavy, Svitavy Domov na rozcestí, Syrovice, Šardice, Šebetov, Šebetov Sociální služby, Tišnov, Vanovice, Velké Němčice, Velké Pavlovice, Velký Dvůr, Veselí nad Moravou, Višňové, Vyškov, Zbýšov, Znojmo, Žatčany, Žďár.

PracujÍ a komunikují s klienty z ústavů Habrovany, Chrlice, Šebetov, Svitavy, Bystré, a to i v on-line v chatovaní místnosti SKOLANET, kde zajišťují stálou službu minimálně od 9:00 do 22:00 hod.

MATERIÁLNÍ A TECHNICKÉ VYBAVENÍ

Pořídili jsme spec. upravené vozidlo pro převoz lektorů vozíčkářů. Pro výuku máme k dispozici klasické učebny v Boskovicích, Habrovanech a v Praze. Vlastníme 3 notebookové učebny, počítače, spec. ICT pomůcky, MDA, PDA, tablety, které jsou k dispozici klientům, kteří jsou sociálně slabí nebo jsou v tíživé zdravotní situaci, např. v nemocnicích, rekondicích,.

ZÁSADY

Řídíme se jen třemi zásadami

-           neděláme rozdíly mezi lidmi a jejich problémy

-           řešíme a pomáháme konkrétním lidem

-           každá aktivita, která byť jen někoho potěší je dobrá a žádaná

MOTTO

 „ ideály nepotřebují jen křídla, ale místo, odkud by mohly vzlétnout“ Ernest Hemingwey  Budiž dík za tato slova.

 

Potěší nás, pokud pomůžeme i vám a  stanete se našimi příznivci

Ing. Adéla Kolouchová

 

Vygenerované za: 0.16 sekund
882,802 návštěv