Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 18 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 35 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 35 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 36 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 36 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 37 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 37 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 38 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 38 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 39 ProDeep, z.s. - Novinky: Velké finále

Přihlášení

Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.

Rychlé info

Pro přidání zprávy do Rychlého infa, musíte být přihlášeni.

Žádné zprávy.

Navigace

Anketa

Zatím nejsou žádné ankety.
images/

Velké finále

NovinkyJsou zde ve slavnostní náladě jak zástupci projektu z jednotlivých zemí, tak toto jednání přichází podpořit a přidat své poznatky i zástupci politického spektra jednotlivých účastníků. Za naši republiku jsou zde místopředseda Senátu Parlamentu ČR pan Škromach, vedoucí oddělení na MPSV pan Čulík a pracovnice MPSV Koucká.

Je zde taky inspektorka sociálních služeb Eva Kacanu, zástupce jihomoravského kraje paní Slavíková a ředitel sociálního ústavu v Habrovanech pan Kunderák. Celým jednáním provázela profesorka ČVUT v Praze, paní Olga Štěpánková. V jednotlivých vystoupeních zástupci přednesli své poznatky a výsledky své tříleté práce v projektu. Italové hlavně měření zdravotních veličin, konkrétně měření obsahu kyslíku pro zlepšení stavu pacientů, rakouští hostitelé pak práci se seniory, stejně tak v Košicích se zabývali problematikou pomoci jednotlivcům. Belgičané měli za úkol zpracovat programové vybavení.

Zástupce ČVUT Praha seznámil s propagací projektu a výzkumnými úkoly školy. Náš podíl, ProDeep o.s. Boskovice, byl pak v praktických ověřováních možností využití těchto moderních asistivních technologií v normálním životě osob. Výsledky naší práce prezentoval na velmi profesionální úrovni pan Štefan Vorálek. Protože rozsah našich činností je dlouhý, měl trochu problém se vměstnat do přidělených minut. I tak vystoupení vzbudilo zaslouženou pozornost. Na každém takovém pracovním setkání je významnou součástí neformální setkávání účastníků o přestávkách.

To se ještě probírají spousty dalších podrobností, možností, zdraví se známí z projektu, hovoří se o možnostech jak dál s asistivními technologiemi. Sám jsem spokojen s diskuzemi se zástupci MPSV o tom, jak a co se dělo v minulém období, bavíme se o vznikající aktivitě a začlenění do projektu podpory procesů v sociálních službách. O tom ostatně jsem posléze hovořil i veřejně na odpoledním panelu s politickými zástupci. Tak se dostávám k odpolednímu programu, kdy na dotazy moderátora odpovídají jednotliví zástupci. Bohužel většinou jsou to odpovědi obecné, je jasné, že problematika je příliš složitá, rozsáhlá a konkrétní výsledky na legislativní straně některé z účastněných stran zatím nejsou patrny.

Je mi potěšením, že všem účastněným mohu oznámit, že začlenění asistivních technologií do přípravy procesů na MPSV ČR bylo v měsíci květnu 2014 schváleno, vzniká pracovní skupina a ta si dala za úkol do konce června příštího roku formulovat zařazení těchto technologií do legislativy státu. Tak, aby byla využitelná pro potřebné i v sociálních službách. Bude to náročná práce, která bude zpracovávat nejen výsledky tohoto projektu, ale i zkušenosti naší firmy a další ověřovací a zkušební procesy.

Komentáře

#1 | polaskova dne May 20 2014 11:30:07 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/includes/bbcodes/code_bbcode_include.php on line 20
Jarynku tvůj článek je jako vždy pojat profesionálně a popsán i s vlastními zážitky a pocity. Nejen samotná nálada s kterou účastníci na konferenci přijeli, ale i prostory ve kterých se vše konalo byly jedním slovem pohádkové. Alespoň já měla ten pocit po slédnutí videa. Štefan opravdu své vystoupení zvládnul naprosto skvěle a profesionálně.

Přidat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Vygenerované za: 0.27 sekund
861,678 návštěv