Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 18 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 35 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 35 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 36 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 36 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 37 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 37 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 38 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 38 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 39 ProDeep, z.s. - Články: tipy a triky pro osvěžení paměti a naší mysli

Přihlášení

Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.

Rychlé info

Pro přidání zprávy do Rychlého infa, musíte být přihlášeni.

Žádné zprávy.

Navigace

Anketa

Zatím nejsou žádné ankety.
Deprecated: Function ereg() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/articles.php on line 38

tipy a triky pro osvěžení paměti a naší mysli

Milí čtenáři,
V následujícím článku bych se s Vámi velmi rád podělil o tipy, které Vám napomohou uchovávat si Vaši paměť v co nejlepší možné kondici. Věřím, že Vám tyto pokyny pomohou a že se Váš život díky nim stane příjemným. Že budete méně zapomínat a Váš život získá nový rozměr.
1. Dostatek spánku, dospělý člověk by měl spát alespoň 7 až 8 hodin. Při spánku by nás nemělo nic rušit, včetně bolestí a trápení, která mohou kvalitu našeho spánku zhoršovat.
2. Učte se cizí jazyky. Je to možné a to díky stále levnějším kurzům v elektronické podobě, díky jazykovým kurzům na audio CD. A co zkusit Androidovou aplikaci Duolingo? Je zdarma a skvělá.
3. Snažte se během dne vykonávat nové aktivity, vyhýbejte se stereotypním činnostem, jak je to jen možné.
4. Vyluštěte si občas sudoku.
5. Luštěte křížovky.
6. Podle Svého zdravotního stavu cvičte aerobik, protože cvičení Vám rozproudí krev a takovéto cvičení má blahodárný vliv na náš mozek.
7. Využijte každou příležitost k navázání nového sociálního kontaktu. Choďte s přáteli na různá posezení, na společenské a kulturní akce.
8. Obohacujte si Svůj slovník, bylo prokázáno, že bohatý slovník pomáhá předcházet vzniku poruch poznávacích procesů.
9. Využívejte diáře a to dle Vašich schopností. Buďto elektronické nebo běžné, papírové.
10. Ve Své představě si vizualizujte určité slovo. Představte si obrazy všech písmen určeného slova. A snažte se přijít na další slova, která začínají nebo končí na stejná 2 písmena. Například: mikádo, mimikry, miska.
11. Snažte se po návratu z Vámi nově navštíveného místa nakreslit mapu navštívené oblasti. A toto cvičení si zopakujte kdykoli navštívíte nové místo.
12. Zostřujte Své rozpoznávání chuti, pokud jíte. Snažte se při jídle rozpoznávat ingredience, z nichž se pokrm skládá včetně jemného koření a bylin.
13. Procvičujte si Své ruce a zostřujte Svůj zrak. Najděte si nové koníčky, při kterých si zlepšíte zrak a pohybové dovednosti. Zaměřujte se na koníčky, které prohlubují jemnou motoriku. Jedná se o aktivity typu pletení, malování, kreslení, skládání puzzle a podobně.

Použité zdroje
10 Brain Exercises That Boost Memory | Everyday Health

http://www.everydayhealth.com/longevity/mental-fitness/brain-exercises-for-memory.aspx
A rich vocabulary can protect against cognitive impairment -- ScienceDaily
http://www.sciencedaily.com/releases/2014/10/141021085524.htm

Komentáře

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte proto první a vložte svůj komentář.

Přidat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Hodnocení

Pro hodnocení musíte být registrovaný.

Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

Zatím nikdo nehodnotil.
Vygenerované za: 0.15 sekund
861,677 návštěv