Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 18 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 35 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 35 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 36 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 36 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 37 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 37 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 38 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 38 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 39 ProDeep, z.s. - Články: Haf lidi!

Přihlášení

Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.

Rychlé info

Pro přidání zprávy do Rychlého infa, musíte být přihlášeni.

Žádné zprávy.

Navigace

Anketa

Zatím nejsou žádné ankety.
Deprecated: Function ereg() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/articles.php on line 38

Haf lidi!

Ve Veselí mne můžete potkat s takovým trochu kulatým páníčkem. On se tedy jmenuje Jaroslav Čajka. Proč vám chci psát. Víte, někdy se na nás tak divně koukáte, někdy děláte ještě větší hlouposti. Tedy já je dělám páníčkovi taky, ale tak nyní je to o vás. Když nás potkáte, můžeme buď být jen na procházce.

To páníček nemá ani bílou hůl, protože přece jen rozezná to hodně tmavé od hodně světlého a kolem domu to zná zpaměti. Tak já mám volno. No to víte, někdy páníčka zlobím, ale no co. Když nás potkáte a on má v ruce i bílou hůl, to znamená, že jsme se vydali tam, kde si páníček není jistý. A někdy mám na sobě takový velký postroj, To už jde do tuhého a to většinou odjíždíme z města do míst, kdy by ten páníček byl beze mne docela ztracený.

Chci vás poprosit o pár věcí. Pokud jsme jen na té vycházce, tak nic po vás nechci. Pokud ale nastane některá z těch dalších variant, tak bych dost prosil, nevolejte na mne, nebo dokonce mne hladili, pokud vám to páníček nedovolí. Já se leknu a on ještě víc a můžeme způsobit nějakou zbytečnou blbost. Pravda je, že jsem vděčný za vše, co je k sežrání, ale když mi to chcete dát, když zrovna vedu páníčka, tak je to zase obrovský problém. Já se sice zaraduji, ale páníček se zlobí, to pokud se mu třeba zvrtne noha nebo něco horšího.

Tak se tak nějak domluvme. Já fakt hlady netrpím, on mi dává skvělé granule s masíčkem! No a taky se vám chceme omluvit. Jistě jste si všimli, že jdeme tak nějak jak Angličané. Tedy na levé straně chodníku. To víte, On sice nějakou tu hranu rozezná, ale chodník hlídám já a to na mé straně. Ta je pro vás nepříjemně vlevo. On sám si pak hlídá tu stranu pravou. Tak se nám radši vyhněte. Já jsem potvora a doufám, do poslední chvíle, že to uděláte a šlapu si to pěkně po tom levém okraji. A ptáte se, co ještě dokážu? No tak rozhodně nerozumím těm příkazům, jako že jdeme do hospody.

On to sice říká, ale vím já kam vlastně? Umím ho vést bezpečně, když řekne vpřed, doleva, vpravo. Pohlídám každý schodek, tam zastavím, a on rozhodne, zda jej překonáme. Stejně tak mu označím zebru na silnici. Já nepoznám, zda nás to auto chce zajet. To je opět na něm. Já zde svoje splnil. A co ještě? Tak vyhneme se sloupům a reklamám na chodnících, on je dřív trefoval celkem pravidelně. Umím podat, když mu něco spadne, nebo mu to čumáčkem ukážu, kde to leží. Taky dokážu najít volné místo na lavičce či ve vlaku. To je to podstatné, co jsem vám chtěl napsat. On ten páníček díky mojí šikovnosti může ještě stále jezdit po světě. Dokonce je stále zaměstnán a pomáhá dalším lidem se zdravotním postižením.

Ale to už se radši zeptejte jej. Já jej mám rád a tak mu rád pomáhám a vás tímto tak nějak prosím o pomoc. Pozor, ale to není jen pro nás dva. Jistě potkáváte i jiné lidičky s bílou holí a pejsky po boku. Jsou to moji kamarádi a kolegové, umějí totéž a asi mají i stejné požadavky a přáníčka. Tož vám děkuji i za ně. A mějte se taky moc fajn. Já vám to moc přeju. A zase se tak nezlobte, když na někoho štěknu. Já jsem přece jen pes, a když se někdo nelíbí, tak to v sobě neudržím. Ale spíš se bojím, taková je pravda celá.

Hodnocení

Pro hodnocení musíte být registrovaný.

Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

Výborné! Výborné! 100% [2 Hlasů]
Chvalitebné Chvalitebné 0% [Žádné hlasy]
Dobré Dobré 0% [Žádné hlasy]
Dostačující Dostačující 0% [Žádné hlasy]
Nedostačující Nedostačující 0% [Žádné hlasy]
Vygenerované za: 0.19 sekund
861,639 návštěv